Чи буде абрикос та черешня на Пологівщині?

20 Травня в 10:45  0  1079

На районіЧи буде абрикос та черешня на Пологівщині?

Агрофахівці у своїх коментарях готують українців цього року до високих цін на абрикоси, персики та ягоди. Все через негоду у квітні та травні. Холодна погода пройшлася і Пологівщиною. З чим будемо?

 

Зі слів садівників, несприятливі погодні умови зумовили стресовий стан у плодових культур та у майбутньому значне зниження врожаю плодів у деяких культур, що очевидно матиме вплив на формування цінової політики.


Не оминуло негодою і Запорізьку область, зазначає директор Мелітопольської дослідної станції садівництва імені М.Ф.Сидоренка ІС НААН Володимир Сенін.

 

За словами фахівця, на Мелітопольщині, що вважається черешневим краєм, цієї весни фруктові дерева зацвіли раніше.

 

«Внаслідок теплої погоди у другій половині лютого та вищої за звичайну середньої температури березня, зареєстровано більш ранній початок вегетації дерев. Так, наприклад, цвітіння абрикоса спостерігалось вже 1-2 квітня, персик у цей період знаходився у фазі, що передує «рожевому конусу»,- відзначає науковець.


Ситуація на Пологівщині


«Квітневі холоди вплинули на кісточкові, практично вимерз абрикос, персик - трохи краще, бо пізніше зацвів», - розповідає житель села Кінські Роздори, садівник зі стажем Василь Габелюк. – «Мороз йшов смугами. Я живу біля річки, і оскільки холод спускається вниз, мороз пошкодив дерева. На вулицях, що розташовані вище, ситуація дещо краща. Черешні не так багато, але є. Загалом, було холодно, запилення бджолами майже не відбувалося».


На яблуневі дерева негода особливо не вплинула, на сливу садівник поки прогнозів не дає.

 

А от травневі заморозки вплинули на овочеві, зокрема перепало картоплі та квасолі.


Експертний прогноз на черешню
Через заморозки по всій території України ціни на вишні і черешні піднімуться від 30 до 100% у порівнянні з попереднім роком, про це зазначають в Асоціації фермерів і приватних землевласників.

 

Щодо черешні та вишні, за даними Мелітопольської дослідної станції садівництва, у сортів середнього та пізнього строків достигання переважна більшість квітів на момент квітневого похолодання не розкрилася, тобто процес масового цвітіння ще не розпочався.

 

У середньо стиглих та пізніх сортів черешні переважна більшість квітів на той момент ще не розкрилася, а отже за сприятливої погоди вони можуть ефективно цвісти і дати врожай.


Побоювання у садівників сьогодні викликають довгострокові прогнози щодо значної вірогідності тривалої дощової погоди. Та і щодо морозів розслаблятися поки зарано, адже декількома роками раніше морози були зафіксовані і наприкінці травня. 

 

Автор: Катерина НІКОЛАЄВА

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

Тисни сюди

evrostil_neww.jpg

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)