Бронежилет для штаму Дельта. Чи готові лікарні Пологівського району до нового спалаху коронавірусної інфекції?

11 Серпня 2021 09:42  0  1102

Здоров'яБронежилет для штаму Дельта. Чи готові лікарні Пологівського району до нового спалаху коронавірусної інфекції?

Наприкінці вересня чекаємо на нову коронавірусну хвилю. І громадськість, і державу, і лікарів цікавить питання: за яким сценарієм буде розвиватися нова хвиля пандемії? Головна небезпека криється в тому, що в Україну може зайти штам Дельта, який вважається зараз дуже небезпечним за клінічною картиною у порівнянні зі вже відомим нам коронавірусом.

 

Можна знайти інформацію про те, що в Україні нова хвиля буде розвиватися або за російським, або за румунським сценаріями, але ніяк не за європейським. Причина у тому, що в Європі люди охочіше вакцинуються від коронавірусу. В Україні ж дуже добре спрацювала, за словами лікарів, пропаганда “проти вакцинації”. Таким чином, українці не досить часто вакцинуються і наражають себе на більшу небезпеку від захворювання коронавірусом.

 

За словами головної санітарної лікарки Пологівського району Тетяни Одинець, нову хвилю варто очікувати тоді, коли люди почнуть закривати вікна, вентиляційна система буде гірше працювати і розпочнеться опалювальний сезон. Вже зараз необхідно готуватися до того, аби забезпечити правильну роботу вентиляційних систем та комунікації між людьми. Але перш за все необхідно вакцинуватися, щоб серйозних випадків захворювань було менше.

 

“Коли “закриються вікна” і громадяни будуть частіше перебувати у тісному контакті один з одним, підвищиться рівень захворюваності на ГРВІ і, відповідно, серед цих випадків будуть виявлені коронавірусні спалахи”, — говорить Тетяна Сергіївна.

 

В Україні, як і у Пологівському районі, є значний відсоток людей, що не були вакциновані та не хворіли на коронавірус. Через це ми маємо значну частину населення, схильну до зараження на коронавірус.

 

Вже зараз пологівські лікарні і лікарі готуються до нового спалаху коронавірусної інфекції. Спираючись на півторарічний досвід, набутий під час перших спалахів пандемії, плануємо роботу під час нової хвилі. Але точної відповіді на те, за яким сценарієм буде розвиватися нова хвиля епідемії, лікарі не готові дати, тому що все залежить від людей.

 

Головний лікар Пологівської багатопрофільної лікарні Кравченко Роман Васильович запевняє, що дуже багато залежить саме від населення. А саме від того, як багато пологівців буде вакцинуватися та діяти згідно карантинних обмежень. Серед них залишаються миття рук, носіння маски в громадських місцях, обмеження у спілкуванні з людьми через можливість поширення інфекції.

 

Чи готові лікарні у Пологівському районі до нового спалаху коронавірусної інфекції?
Наразі працювати із коронавірусними хворими у Пологівському районі можуть Оріхівська та Пологівська лікарні. Пологівська лікарня має 58 ліжок для коронавірусних хворих і є другою на черзі для прийняття хворих на коронавірус. 25 ліжок має інфекційне відділення, 25 — відділення інтенсивної терапії, 8 – реанімації. У Оріхівській лікарні розгорнули 70 ліжок.

 

Державні органи провели певну аналітику згідно минулих коронавірусних хвиль і зазначили, що буде краще, якщо лікарень, що зможуть приймати коронавірусних пацієнтів буде менше, але вони будуть більш адаптованими до можливих спалахів інфекції.

 

“Щодо показників летальних випадків, ми спрацювали не найгіршим чином, — стверджує головний лікар Пологівської БЛІЛ Роман Кравченко.

 

Основним завданням перед новим спалахом коронавірусної інфекції, зокрема при заході нового штаму Дельта в Україну, є превентивний метод — вакцинація. Саме це забезпечить зменшення тяжких чи летальних випадків. Тут лікарням не доведеться обирати між пацієнтами і тим, кого саме направляти до реанімації в першу чергу. За статистикою, є легкий, середній та тяжкий перебіг захворювання.

 

Вакцинація сьогодні є своєрідним бронежилетом від захворювання. І від того, як швидко це стане нормою у суспільстві, Україна матимете свій власний, а не “румунський” чи “російський” сценарій боротьби із новою хвилею, що очікує нас восени. Саме такий сценарій буде вдалим для нашої країни.

 

Автор: Євгенія ГОНЧАРОВА-КЛЮЄВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

2
Супер
4
Сміх
5
Жах
8
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)