Блискавка «вдарила» двох жінок: у жінки навіть розплавився одяг

21 Травня 2021 14:10  0  1466

На Вкраїні та у світіБлискавка «вдарила» двох жінок: у жінки навіть розплавився одяг

Від удару блискавки у жінки навіть розплавився одяг


В одному із сіл Дніпропетровської області дві жінки постраждали від удару блискавки. Одну жінку госпіталізували, йдеться в сюжеті ТСН 

 

Новини України: у Дніпропетровській області блискавка поцілила у двох жінок 50 та 67 років

 

У жінок вдарила блискавка і вони втратили свідомість. Молодша прокинулася першою і зуміла дійти до найближчого будинку і викликала швидку допомогу.

 

У другої жінки від удару розплавився одяг. Постраждалу із серйозними опіками доставили в реанімаційне відділення. Лікарі кажуть, що жінка перебуває у важкому стані, проте її життю нічого не загрожує.

 

За статистикою, щороку в світі від удару блискавки гинуть до 3000 людей.

 

Українські рятувальники вкотре нагадують громадянам правила безпечної поведінки в грозу:

 

Під час грози, якщо ви перебуваєте вдома, зачиніть усі вікна та двері. В приміщенні не повинно бути протягу, що, як магніт, притягує кульову блискавку. Тримайтеся подалі від електроприладів, антен, проводів – всі вони притягують розряд.


Якщо ви перебуваєте на вулиці, уникайте високих дерев, металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева.


Якщо ви опинилися в лісі, не ховайтеся від грози на узвишші. Знайдіть низькі дерева, що стоять поряд. Ховатися під одиноким високим деревом небезпечно для життя. Ні в якому разі не бігайте й не плавайте. Зверніть увагу на місцевість: якщо на деревах помітні сліди від потрапляння блискавки, отже, ґрунт навколо має високу провідність електрики, і блискавка б’є туди постійно. Дуб, тополя, сосна та ялина – найбільш уразливі для розрядів електрики, найменше – верба, клен та кущі.


Якщо ви опинилися в полі, знайдіть заглиблення в землі. Воно повинно бути сухим – волога земля сильніше проводить електрику. Якщо поблизу немає сухого заглиблення, сховайтеся в мокрій землі, але не лягайте в повний зріст.


Якщо гроза застала вас під час прогулянки на велосипеді чи мотоциклі, терміново зупиніться – це небезпечно. Коли ж ви знаходитеся в автомобілі, небезпека вам не загрожує. Але не забудьте зняти всі металеві антени з поверхні машини, які можуть притягувати розряди.


Усі електричні прилади, зокрема мобільні телефони, є своєрідними приймачами для кульових блискавок. Тому в жодному разі не користуйтеся ними під час грози, натомість негайно їх вимкніть.

 

Зазначимо, що попри дощову погоду у більшості областей в найближчі дні оголошено надзвичайний рівень пожежної небезпеки. 

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

9
Супер
11
Сміх
18
Жах
9
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)