Верховний суд України узаконив євробляхи

23 Жовтня в 06:54  0  1454

АвтоМотоВерховний суд України узаконив євробляхи

Верховний суд узаконив безстрокове користування машин на єврономерах


Верховний суд України узаконив безстрокове користування машин на єврономерах, ввезених до країни в режимі "транзит".

 

"Користування власним автомобілем із єврономерами, ввезеним як транзитний, не є правопорушенням, передбаченим Митним кодексом", - повідомили у прес-службі Верховного суду.

 

До такого рішення прийшов Верховний суд, розглянувши позов фізичної особи до митниці про скасування 8 500 грн штрафу за користування нерозмитненим авто.

 

Позивач, власник машини з реєстраційним номером Естонії, ввіз його на територію України 2016-го. У суді він визнав, що ввіз автомобіль для тривалого використання, а режим "транзит" вказав, щоб уникнути необхідності митного оформлення автомобіля та сплати відповідних платежів.

 

Апеляційний суд відмовив у задоволенні позовних вимог. Позивач не погодився з таким рішенням та оскаржив його. Він послався на рішення Конституційного Суду, в якому зазначено, що користування або розпорядження транспортними засобами особистого користування, що ввозяться з метою транзиту через митну територію України, не є адміністративним правопорушенням.

 

Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду визнав, що тепер касаційна скарга підлягає задоволенню.

 

Відзначали, що в 2 ч. ст. 469 Митного кодексу чітко визначені дії, бездіяльність та умови, які кваліфікуються як правопорушення щодо товарів, митне оформлення яких не завершене.

 

"За таких обставин колегія суддів Касаційного адміністративного суду вважає обґрунтованим скасування штрафу. У діях позивача відсутній склад порушення митних правил, передбаченого 2 ч. ст. 469 Митного кодексу", - наголосили у повідомленні.

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Всего комментариев: 1

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

 1  Тарас Кот   alt 23.10.2018 15:13
А який дозволений термін користування режимом "транзит"? Невже безстроково? Так чому ж тоді євробляхери постійно незадоволені
Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

Пологи (г.)