Більмак перейменують вдруге. Яку назву матиме селище...

7 Жовтня 2021 08:24  0  949

На районіБільмак перейменують вдруге. Яку назву матиме селище...

Селище Більмак перейменують і нова його назва буде – Кам’янка. Таке рішення прийняла вчора Верховна Рада, яка ледве зібрала потрібні голоси для нової назви. Повідомляє “Забор”

 

Селище міського типу Більмак (кол. Куйбишеве) перейменують вже вдруге. Варто відзначити, що, коли у ВР прийняли проект постанови про перейменування низки населених пунктів в області, місцеві жителі Куйбишева виступали проти перейменування на Більмак. Так, вони відстоювали назву Таврійське, однак Верховна Рада назвала Таврійським село в Оріхівському районі.

 

Тоді рішення про перейменування прийняли на рівні області. Жителі Куйбишева навіть писали петиції і звернення, щоб селище не перейменовували в Більмак.

 

Тепер же Більмак перейменують в Кам’янку. Таке рішення ініціював нардеп від партії “Слуга народу” Павло Мельник. Як стало відомо, дане рішення підтримала 19 травня комісія Верховної Ради. Так, “за” проголосувало 24 депутата і тільки 2 утрималися. Залишалося, щоб рішення підтримали і на сесії Верховної Ради.

 

Сьогодні, 6 жовтня, на засіданні Верховної Ради рішення було прийнято останнім в сесійному засіданні дня. Так, проголосували за нього “впритул” 231 депутатів.

 

З трибуни Павло Мельник заявив про те, що рішення про перейменування підтримує 85% жителів. А ось виступаючий після нього екс-директор Українського інституту національної пам’яті, а нині депутат від “ЄС” Володимир Вятрович заявляв, що назва Більмак – автентична у нього є сотні листів від жителів селища, які підтримують саме назву Більмак.

 

Виступив і Нестор Шуфрич. Він посміявся з колишнього спікера Верховної Ради (Парубія), аргументуючи чому не було раніше прийнято рішення про перейменування в “Таврійське”. Так, на його думку не приймалася будь-яка назва, де була буква “Р”.

 

Довідково: селище Більмак знаходиться на берегах річки Кам’янка і було засноване в 1782 році саме як село Кам’янка. У 1845 році – отримало нову назву Царекостянтинівка, а вже з квітня 1935 і до травня 2016 року мало назву Куйбишеве. Назва Більмак була запропонована Інститутом національної пам’яті (в районі селища є курган – Більмак-могила).

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

8
Супер
6
Сміх
5
Жах
6
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)