Бджоли пологівського пасічника тероризують мешканців Новофедорівки

30 Липня в 10:23  0  4207

На районіБджоли пологівського пасічника тероризують мешканців Новофедорівки

Новофедорівці, що потерпають від агресивних комах, звернулися зі скаргою на власника пасіки, чиї вулики розмістилися на одному із приватних володінь села.

 

Галина Кащук, уродженка села Новофедорівка Інженерненського старостинського округу Пологівської міської ради:

 

“На вулиці Трудовій, де встановлені вулики, живуть мої родичі і сусіди. Вони давно скаржаться на комах. І дорослі, і діти, і тварини покусані, неможливо вивести на пасовище кіз чи корову. Дійшло до того, що люди почали боятися виходити на власне подвір’я, щоб не наразитися на небезпеку. Будь-яка територія, що поруч з вологою, взагалі наче мінне поле. Через агресивних комах не можемо влітку відвідати родичів. Постраждалим підприємливий пасічник привозив сітку для захисту від комах і на всіх десяток протиалергічних пігулок. Але чи будеш ти сидіти на пігулках від алергії? Селяни не мають змоги навіть вийти у поле сіна скотині скосити. Цього літа змушені були найняти трактор для покосу, тож люди понесли додаткові витрати.”

 

Пасічник планує розширювати простір для нових вуликів. З цією метою подав заяву на приватизацію земель до сільської ради. Наважився навіть прибрати до рук неприватизовані городи сусідів, нарікає Тетяна Болєхан.

 

“За бджолами приглядають найманці, вони терплять заради грошей, а ми терпіти не збираємось. Коли мого онука покусали бджоли, Олександр мені привіз маску і пігулки, але нам це мало допомогло. Після алергічної реакції, що проявилася у онуки після укусу бджоли, батьки дівчинки вже не везуть її у гості. Раніше одне з моїх козенят так покусали комахи, що воно померло, а у сусідів комахи загризли собаку. Вулики поставив поряд з дорогою, якою ходимо щодня, спокійно пройти неможливо. Покосити траву біля дому також не реально. Бджоли цілим роєм літають усюди, де цвітуть хоч якісь рослини.
Жодної дистанції між житловими будинками і пасікою не зберігається, огорожі від комах немає ніякої. Так він ще збирається взяти два гектари землі для засівання травою для бджіл, а це поруч з моїм двором.”

 

Змучені бджолиною агресією покусами селяни написали письмову скаргу на пасічника до голови громади.

 

Письмова відповідь із вимогами для пасічника і роз'ясненнями заявникам буде надіслана в строки, встановлені законом, пояснив голова Юрій Коноваленко.

 

Та наголосив, що проблеми такого характеру здебільшого вирішуються за принципом добросусідства.


Пасічник Олександр Зюзін також надав коментар журналістам Газети стосовно скарг, які лунають на його адресу:

 

“Нехай спочатку ті, що скаржаться на моїх бджіл, доведуть, що їх вкусила саме моя комаха, а не якась інша. Смішно, коли бджоли кусають людей, які мешкають за двісті метрів від пасіки. Дивно, що комахи нікого не кусали, поки я не написав заяву до сільради на приватизацію відведених законом двох гектарів землі. Її мені не дають, а в громаді процвітає корупція. Маю на меті стати законним оператором ринку бджолярства в Україні, а мені просто заважають це зробити. Листа від влади я не отримаю, бо немає приписки. Як я заплачу штраф, якщо я не оператор ринку, і як будуватиму огорожу, якщо не маю жодних потужностей?”

 

Зважаючи на незговірливість пологівського сусіда, мешканцям Новофедорівки доведеться шукати інші шляхи вирішення проблеми.

 

Автор: Альона КОВАЛЬОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

23
Супер
32
Сміх
22
Жах
10
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)