Пологівці зможуть дистанційно відкривати рахунки в банках

6 Листопада в 07:05  0  268

На Вкраїні та у світіПологівці зможуть дистанційно відкривати рахунки в банках

Фізособа вже має бути клієнтом банку

 

Відучора, 5 листопада 2018 року, фізичні особи завдяки системі BankID НБУ можуть відкрити рахунки в українських банках, не відвідуючи їх.

 

Система передбачає отримання дистанційно не лише адміністративних, а й банківських послуг (наприклад, відкриття рахунку).

 

"Цей механізм передбачає, що вперше ідентифікація фізичної особи має проводитися за її присутності одним з банків-учасників системи, і вже після цього ця фізична особа зможе замовляти сервіси та послуги на сайті будь-якої компанії або банку, підключених до Системи BankID НБУ. Її ідентифікація проводитиметься дистанційно на рівні банків, в яких вона обслуговується (bank-to-bank). Це, наприклад, дасть можливість клієнтам банків дистанційно відкривати рахунки без необхідності відвідувати відділення банку" – пояснили в Нацбанку.

 

Для надання банківських послуг обов'язковими умовами є виконання вимог фінансового моніторингу: проведення перевірки ідентифікаційних даних, отриманих з різних джерел (ЕЦП/кваліфікований цифровий підпис; система BankID НБУ; копії документів, завантажені на сайт надавача послуг та підписані ЕЦП клієнта).

 

У Нацбанку уточнили, що "відповідальність за належне здійснення ідентифікації та вивчення клієнта відповідно до міжнародних стандартів та законодавства України покладається як на банк, який здійснив ідентифікацію, так і на банк, що використовує інформацію, отриману за допомогою засобів Системи BankID. Зі свого боку банк зобов’язаний забезпечити у своїй діяльності належне управління ризиками з метою запобігання використання послуг, що він надає, для легалізації кримінальних доходів та фінансування тероризму".

 

НБУ також удосконалив порядок погодження відповідальних за здійснення фінансового моніторингу працівників банків.

 

Станом на 1 січня 2018 року понад 13 млн фізосіб-клієнтів банків використовували дистанційне обслуговування своїх рахунків, зокрема з використанням системи клієнт – інтернет-банк. Загалом від 2016 року кількість клієнтів-фізосіб, що використовують дистанційне обслуговування своїх рахунків у банках, зросла більш ніж утричі.

 

На порталі державних послуг зараз доступно понад 70 державних послуг, які можуть бути отримані дистанційно. Незабаром планується збільшення цієї кількості до 100 найбільш популярних.

 

До системи BankID підключені "Ощадбанк" та "Радабанк", низка банків перебувають на різних стадіях підготовки, тестування та підключення.

 

Серед комерційних учасників найбільш зацікавленими є мобільні оператори та небанківські фінустанови.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

Пологи (г.)