У цьому році ПАТ «Запоріжгаз» встановить більше тисячі будинкових лічильників газу. А на Пологівщині?

12 Червня в 11:45  0  573

На районіУ цьому році ПАТ «Запоріжгаз» встановить  більше тисячі будинкових лічильників газу.  А на Пологівщині?

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, затвердила інвестиційну програму ПАТ «Запоріжгаз» на 2017 рік, якою передбачено спрямувати понад 31 млн. грн. на установлення споживачам 1,1 тисяч будинкових лічильників газу.

 

У рамках реалізації Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» ПАТ «Запоріжгаз» продовжує за рахунок своєї інвестиційної програми забезпечувати споживачів області безкоштовними лічильниками. Це третій етап реалізації програми, яким передбачено повністю врахувати газ у споживачів тільки з газовими плитами. Щоб уникнути збільшення тарифу на розподіл газу і для забезпечення лічильниками до кінця року всіх споживачів, державний регулятор НКРЕКУ ухвалив рішення встановлювати будинкові вузли обліку. У 2016 році такими лічильниками вже обладнано понад 300 будинків.


«Будинкові лічильники показують реальний обсяг використаного газу, що стимулює споживачів робити реальні кроки для його економії. Зокрема вони можуть щомісяця контролювати витрату газу, отримувати зображення добових витрат по приладу обліку і аналізувати своє споживання. А також не опалювати приміщення газовими плитами, що є порушенням правил безпеки», - каже головний інженер ПАТ«Запоріжгаз» Віталій Нестеренко.


У компанії відзначають, що на кількість використаного газу споживачами також впливають випадки крадіжки. Тому, якщо споживачі підозрюють несанкціоноване використання газу в будинку, необхідно обов'язково про це повідомляти ПАТ «Запоріжгаз» за телефоном: (061) 280-81-04, 067 007-6-104. Крім того, якщо в будинку є випадки незаконної підприємницької діяльності, повідомляти про це в правоохоронні органи.


Цього року НКРЕКУ заклала в інвестпрограму ПАТ «Запоріжгазу» установку 17249 індивідуальних лічильників. На запитання Газети, скільки лічильників встановлено по безкоштовній програмі в Пологівському районі, ми не отримали відповіді. Як і коментаря, щодо Закону України «Про забезпечення комерційного обліку газу», який свідчить, що з 1 січня 2018 року тій частині населення, яка не має лічильників, подача газу буде припинена.


У свою чергу, газовики ще раз нагадали про тариф. Якщо абонент відмовився від установки будинкового лічильника і підписав відповідний акт, йому буде здійснюватися нарахування за граничними нормами - 9,8 куб. м. У будинках, де встановлені лічильники і є одна газова плита, норма на сьогоднішній день - 4.4 куб. м. Тариф - 6, 96 грн. за 1 куб. м.

 

 

 

 

 

 

 

Автор: Марія КАІРА

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

Тисни сюди

evrostil_neww.jpg

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)