Автотуризм Україною від пологівця Сергія Горулька Есть фото

28 Травня 2021 08:22  0  1941

ОсобистістьАвтотуризм Україною від пологівця Сергія Горулька

Всім відомо, що Горулько Сергій Сергійович, директор КУ "Пологівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 5", - постать багатогранна: досвідчений педагог, турист, історик, цікавий співрозмовник. Нещодавно він став учасником автопробігу Україною. Своїми враженнями від побаченого поділився з «Районкою».

 

“Разом з друзями дійшли висновку, що в Україні є безліч цікавих місць, які варто відвідати. Тож спланували туристичний маршрут - і вперед.

 

Перша зупинка: Дніпропетровська область, село Домоткань. У цьому місці можна побачити відклади морену, що залишилися після того, як зійшов льодовик під час Дніпровського зледеніння.

 

Тільки уявіть: шар льоду висотою до 2-х кілометрів зупинився, а всі гірські породи притягнуло аж з Кареліїї.

 

Друга зупинка: Батурин - колишня столиця України разом із старовинної фортецею та резиденцією. У цій локації зацікавила фортеця, самобутність місцевості.

 

Третя зупинка: село (раніше хутір) Суботів, вотчина Богдана Хмельницького. Там компанія туристів відвідала церкву, що зображена на банкноті 5 гривень, надихнулася відчуттям величі постаті українського гетьмана.

 

Четверта зупинка — місто Канів, могила Тараса Григоровича Шевченка. Ми піднялися до могили Тараса Григоровича, щоб зрозуміти, наскільки вдало виконано його заповіт. Дійсно, локація та краєвиди були неперевершеними”.


Не дивлячись на те, що компанія приїхала до Канева пізно і не встигла потрапити до музею великого українського поета, відвідини могили Шевченка - незабутнє враження від подорожі.

 

П’ята зупинка — Трахтемирівський півострів, неподалік від Канева. Це місце було цікавим з геологічної точки зору: на узбережжі можна знайти амоніти та белемніти ( викопні рештки кайнозойської ери), побачити відбитки раковин у камінні.

 

Повертаючись додому, туристи завернули до Кривого Рогу. Під час цієї зупинки зустрілися з людиною, що шліфує руду. Розпилюючи шматок непромислової руди, майстер робить брелки. Цікаво, що у цьому металі можна побачити весь спектр райдуги, а видів руди налічується більше 125, з кольорами від лазурного до чорного.

 

Сьома зупинка — околиця Нікополя, місце поховання Івана Сірка, січового кошового отамана. Тут туристи відвідали ймовірне місце Микитівської Січі. Побували на набережній Нікополя, з якої видно старі оборонні вали.

 

В складі групи було 8 туристів. Проїхали за час подорожі 1400 кілометрів.

 

“Це була не просто подорож містами України, це був спортивний автопохід - окремий вид туризму. Наступний етап — написати звіт та показати цей маршрут на чемпіонаті України”.

 

За словами Сергія Сергійовича, Україна багата історичними пам’ятками. Але не всі люди, на жаль, знають про ці місця. Тому ми і взялися за розробку саме таких маршрутів.

 

 

 

Автор: Євгенія ГОНЧАРОВА-КЛЮЄВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

29
Супер
11
Сміх
7
Жах
14
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)