В армію – з 18: призов буде уже навесні. Кого стосується?

13 Лютого в 08:56  0  1216

АктуальноВ армію – з 18: призов буде уже навесні. Кого стосується?

Призов на військову службу розпочнеться з 1 квітня. Якщо раніше повістки вручали лише 20-річним, то цього року їх можуть отримати і ті, кому лише виповнилося 18.

 

Отже, ми з'ясували, кого саме заберуть в армію, чи поповнять солдатські ряди юнаки, які закінчують школу чи тільки-но вступили до вищих навчальних закладів, чи є стягнення за несвоєчасну явку призовника та хто має право на відстрочку або звільнення від служби?

 

На це та ряд інших питань ми отримали відповіді.

 

Після того, як Володимир Зеленський підписав указ про зменшення призовного віку, соцмережі вибухнули коментарями. Дехто в агресивній формі реагує на чергові зміни, мовляв, не потрібно дітей зі шкільної лави відправляти прямо в казарму. Інші вважають, що нічого страшного немає.

 

Чим раніше відслужать, тим краще.

 

- Невже сина зі школи заберуть просто в армію? Він у травні вже буде повнолітнім. То що, не дадуть можливості дитині вчитися? – з такими питаннями зіткнулися батьки призовників.

 

Як думають пологівці ?

 

В’ячеслав Леонідович, 49 років:

Вважаю, що в армії повинен служити кожен чоловік, саме там формується характер, виховується мужність та серйозне ставлення до життя. 18 років - це оптимальний вік для служби.

Я служив у військово-морському флоті 3 роки з 1989 по 1992 роки, пішов також з 18 років. Переконаний, що армія - це школа, яка робить з юнака дорослу відповідальну особистість. Я щасливий, що пройшов шлях свого особистісного формування, не жалкую жодного дня.”

 

Олександр Олександрович, офіцер запасу, призовник мобілізації. Більш 40 років в лавах військових.
При Союзі конкретно було визначено, що кожний вісімнадцятирічний юнак буде служити в армії. Це не обговорювалося. Тому вважаю, що відходити від цього не потрібно. Для мене це цінний досвід, це моє життя, яким я задоволений. Пишаюся, що служу Україні.”

 

Кого будуть призивати?

 

Коментує Олександр МАНЖОС, військовий комісар Пологівського районного військового комісаріату, підполковник:

 

Служба в армії має бути невід'ємною частиною життя кожного чоловіка, адже захищати державу – це наш громадянський обов’язок. В армії усе за графіком, тож сумувати точно не доведеться. Для юних хлопців – це чудова можливість стати мужніми та відповідальними, проявити свій патріотизм та сформувати в собі справжній чоловічій характер.

 

Чим раніше, тим краще?
Військовий комісар вважає, що краще призиватися у 18 років.

 

По-перше, людина ще не зв’язана сімейними та іншими обов'язками, по-друге, є можливість подумати про те, чим далі займатися, по-третє, навіть стан здоров'я кращий.

 

Солдатів строкової служби в зону проведення ООС ніхто не відправляє, відповідно до рішення РНБОУ військових строкової служби залучати до виконання бойових завдань у районі проведення ООС заборонено. Будь-які розмови на цю тему – не більше ніж міф.

 

Переконаний, що армія, можливо, не додає розуму, але добре виганяє дурість та формує правильну цінність життя.

 

Наразі питання щодо армійського призову досить болюче. Хлопці навмисно ігнорують всі правила та закони, котрі прописані для віку їхнього призову, та відкрито не бажають вступати до лав армії. Також існують свої проблемні нюанси у формуванні виборчої комісії.

 

Тому минулого року в Пологівському районі не вдалося виконати план, Запорізька область його виконала.

 

Кого будуть призивати

Комісар Манжос повідомляє, що 18-річних жителів Поліг знову призиватимуть на строкову службу.

 

Як і в минулі роки, заплановано провести дві компанії: весняний призов почнеться з 1 квітня по 30 червня, осінній з 1 жовтня по 31 грудня. Тож вже працюємо над оповіщеннями. Приблизна кількість призовників-пологівців навесні - 30 осіб, в області 930.

 

Проте на підставі Указу Президента призов може бути продовжений будь-якої миті впродовж року у зв'язку з воєнним станом в Україні.

 

І ухвалювати новий закон для цього не потрібно. Крім того, чинне законодавство дозволяє Президенту в будь-який момент оголосити позачергові й додаткові призови строковиків. Призову, за його словами, підлягатимуть громадяни віком 18-27 років, які не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії. Хлопці без вищої освіти служитимуть 18 місяців, а ті, хто має ступінь спеціаліста або магістра, – 12.

 

Якщо хлопець навчається на стаціонарі, він має право закінчити навчання повністю та взяти відстрочку.

 

Важливо знати, що...

– Згідно із чинним законодавством, громадяни, які отримали повістку, зобов’язані прибути до призовної дільниці в зазначений термін САМОСТІЙНО.

 

При цьому в законі зазначено, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Отже, як тільки в країні оголосять про початок призовної кампанії, військовозобов’язаним громадянам надається 10 днів на явку у військкомат. Призовники нашого міста ігнорують цей запит, тому це призводить до невиконання плану військкомату. Поважними причинами неявки до військкомату можуть бути тільки форс-мажорні ситуації: стихійне лихо, хвороба призовника, смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі) або близького родича дружини, такі ситуації повинні бути підкріплені чинними документами. Будь-які інші причини є недостатньо вагомими і можуть бути прирівняні до ухилення від служби в армії.

 

Після медичного огляду виноситься постанова ВЛК. Як правило, повне звільнення від загальної військової повинності мають молоді люди з явними важкими патологіями, наприклад, відсутність кінцівки, сліпота, глухота, розумова відсталість, шизофренія тощо. У більшості інших випадків мова йде не про списання призовника через непридатність до служби, а про необхідність у лікуванні, на підставі якого дається відстрочка і потім проводиться повторна медкомісія.

 

ДОВІДКА
Адміністративне покарання, передбачене за неявку у військкомат, перше порушення тягне за собою штраф від 85 до 119 гривень, повторне – від 170 до 255 гривень. Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу настає за статтею 335 КК України і передбачає обмеження волі на строк до 3-х років.

 

Поважні причини неявки у військкомат:

- стихійне лихо;
- хвороба призовника;
- смерть близького родича(батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі) або близького родича дружини.

 

Кого можуть звільнити від служби:

- визнані за станом здоров'я непридатними до військової служби;
- досягли 27- річного віку ( на день відправлення на строкову службу);
- які до набуття громадянства України пройшли службу в інших державах, виконали обов'язки служби у військовому резерві протягом строків 1 і 2 контрактів;
- чоловіки, яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоїли офіцерське звання ;
- засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, зокрема зі звільненням для відбування покарання призовники, чиї близькі родичі загинули, померли чи стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов'язаних.

 

Хто може отримати відстрочку?

- чоловіки, які мають двох і більше дітей;
- у кого є вагітна дружина;
- студенти денних відділень ПТУ, ВНЗ і духовних семінарій;
- педагоги;
- лікарі;
- священнослужителі;
- поліцейські, резервісти.

 

Хвороби, з якими не беруть в армію:

- опорно-рухового апарату - характеризуються порушенням функціональності хребта чи стоп (плоскості 3-го ступеня, сколіоз 2-го ступеня);
- серцево-судинні недуги (вегето-судинна дистонія, гіпертонічна хвороба, пролапси мітрального клапану, вроджені вади, тощо);
- хвороби шлунково-кишкового тракту (гепатити, виразка шлунка або дванадцятипалої кишки, панкреатит та інші);
- психічні розлади (шизофренія, розумова відсталість);
- ендокринологічні недуги ( гіпоталамічний синдром, ожиріння 2-го ступеня);
- очні хвороби і придаткового апарату (важкі форми - глаукома, захворювання склери і рогівки, ураження зорового нерва, міопія тощо);
- хвороби вуха, які супроводжуються глухотою.

 

Автор: Альона КОВАЛЬОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

7
Супер
5
Сміх
12
Жах
11
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)