Аналіз крові здатен показати важкість перебігу коронавірусу – дослідження вчених

28 Вересня 2021 15:25  0  512

АктуальноАналіз крові здатен показати важкість перебігу коронавірусу – дослідження вчених

Новий метод дозволить визначати рівень ризику розвитку ускладнень хвороби


Дослідники з Каролінського інституту (Швеція) навчились прогнозувати тяжкість перебігу хвороби в людей, що захворіли на коронавірус, досліджуючи зміни форми і змісту гранулоцитів у крові. Відповідні результати досліджень оприлюднив сайт Національної академії наук США.

 

Під час дослідження вчені стежили за кількістю гранулоцитів – найбільш численного різновиду лейкоцитів, яких зазвичай приблизно 50-80% від всіх білих кров'яних клітин у крові та які задіяні у роботі вродженого імунітету.

 

Автори дослідження взяли кров у людей, які тільки захворіли на коронавірус, а потім повторили процедуру через чотири місяці після одужання. Вони аналізували стан гранулоцитів у перехворілих на різних етапах і порівнювали його з показниками у здорових людей.

 

В результаті автори з'ясували, що важка форма інфекції пов'язана з підвищеним рівнем зрілих і незрілих нейтрофілів і зниженням рівнів еозинофілів і базофілів (різновиди гранулоцитів).

 

«Наше дослідження виявило значну зміну характеристик всіх підтипів гранулоцитів у пацієнтів з Covid-19. Це може бути пов'язано з тяжкістю захворювання. За допомогою вимірювання характеристик гранулоцитів, а також визначення наявності широко використовуваних біомаркерів, таких як С-реактивний білок і креатинін, можна передбачити основні клінічні особливості інфекції, наприклад функцію зовнішнього дихання і розвиток поліорганної недостатності», – повідомила ведучий автор дослідження Магда Лурда. 

 

 


Джерело: glavcom.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

1
Супер
1
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)