Активістки із Семенівки відроджують село Есть фото

6 Жовтня 2021 09:59  0  1336

На районіАктивістки із Семенівки відроджують село

“Знаєте, що потрібно для відродження села? Формула проста: п’ять активних жінок + мінігрант + місцева влада, готова підтримувати ініціативи,“ - під таким гаслом почали свою активну соціальну діяльність жінки - члени семенівської групи самодопомоги.


Минулого року в рамках проєкту Українського жіночого фонду у селі Семенівка об’єдналися для спільної діяльності активні жінки. Мобілізаторкою семенівської групи взаємодопомоги є Олена Баранник. Спочатку у жінок виникла ідея облаштувати інтерактивний простір в селі, а тепер хочуть облаштувати сучасну зону відпочинку на березі “Чехівського“ ставка.

 

oly

 

“Багато років в наших селах нічого не змінювалось, людям навіть нікуди піти, щоб провести вільний час. Ми прагнемо це змінити, тому і об’єдналися заради такої мети,” - говорить ініціаторка проєктів Олена.

 

Допомагають їй втілювати задуми інші активні дівчата, мешканки Семенівки і Григорівки.

 

Перший міні гранд на 43 тисячі гривень група активісток отримала на облаштування простору взаємодії та підтримки для жінок, здобувши перемогу у конкурсі проєктів «Громадські ініціативи для розвитку територіальних громад» за підтримки Програми DOBRE, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком‘юнітіз та фінансується Агентством США.


Розмістилася територія на другому поверсі приміщення старостинського Семенівського округу. Для цього на грантові кошти закупили проектор, екран, світлозатемнюючі жалюзі, вентилятор з охолодженням, лампи.

 

Три останніх місяці для семенівців там проводили тренінги щодо зняття психоемоційної напруги, майстер-класи з елементами арт- терапії, провели інклюзивне свято «Всі різні - Всі рівні». Участь у заходах брали жителі різного віку, вчилися комунікувати та налагоджувати діалог один з одним. Заходи відбулися в рамках проєкту "ВПО та приймаюча громада: досягнення порозуміння через діалог", що реалізується "Українським жіночим фондом" за підтримки Фонду Стюарта Мотта. Координує проєкт у Запорізькій області ГО "Укрпростір".

 

В приміщенні Семенівського старостинського округу продовжується щотижнева трансляція мотиваційних відеофільмів (на великому екрані) з подальшим обговоренням. Запрацювали комп'ютерні курси, проводяться заняття з фітнесу. Окрім цього, в селі проходять тематичні свята, які організовують самі мешканці.


У вересні, наприклад, провели Свято Борщу, яке зібрало та об‘єднало мешканців сіл Семенівка та Григорівка.

 

Господині приготували смачнющий борщ, пиріжки, пампушки, узвар, ряжанку та інші смаколики. Всі бажаючі безкоштовно поїли та мали змогу взяти додому борщ двох видів: «по-семенівськи» та «по-григорівськи».

 

Минулого місяця активістки започаткували новий проєкт “КОМУНІКАЦІЙНИЙ ПРОСТІР “ДВА БЕРЕГИ”, який передбачає створення комунікаційного простору для згуртування та налагодження діалогу між мешканцями сіл Семенівки та Григорівка шляхом спільного творення історії та залучення до вирішення проблем території - розчищення «Чехівського» ставка.


До ідеї долучилися мешканці обох сіл, зацікавлені у створенні сучасної зони відпочинку на березі водойми.

 

Задля обговорення можливих варіантів реалізації задуму селяни зустрілися із першим заступником голови Пологівської МТГ Юрієм Вєтровим. Керманич пообіцяв людям допомогти в залученні техніки для розчищення зони біля ставка та вивозу сміття; посприяти в оновленні проєктно-кошторисної документації на розчищення ставка, розробленої в 2015 році; підтримати у майбутніх грантових проєктах.


Наступні тижні команда працюватиме над розробкою та поданням
е-петиції до Пологівської міської ради. А саме: виділення коштів на розчищення «Чеховського» ставка з метою створення біля нього зони відпочинку. Також знімуть короткометражний фільм - легенду про спільну історію сіл Семенівки та Григорівки.

 

 

oly

 

Чому проєкт на два села?
Історично так склалося, що між мешканцями сусідніх сіл Григорівки і Семенівки - відчужені відносини. Територіально села знаходяться поряд - через дамбу, але люди між собою майже не спілкуються. Щоб налагодити взаємовідносини і об'єднати населення, вирішили створити таких проєкт. Місцем об'єднання сіл став “Чехівський” ставок. Він розміщений якраз посередині: один берег у Семенівці, інший - Григорівці.

Місце для спілкування та облаштування комунікаційного простору - берег ставка. На території розміститься мобільна техніка - ноутбук, колонка, акустична система, проєктор, генератор. Закупка цієї техніки вже здійснюється за грантові кошти.


Найскладніше завдання - розчистити ставок. Гроші на це нам потрібно знайти. Станом на 2015 рік, відповідно до кошторису, потрібно було 2 млн, 400 тисяч грн. Зараз це вже буде більша сума.

 

Як варіант, можна хоча б русло почистити і зробити маленьке озерце, щоб можна було людям там купатися і рибалити. Подібного місця у селі немає, інші ставки на території орендовані, прохід до них зачинений.


Відомо, що раніше у цьому ставку водилась риба, але з часом русло замулило, водозахисна споруда була зламана, вода зійшла та так і не набралася. Так вже склалося, що після розробки документації по розчищенню русла діло далі не пішло. Адміністративно ставок належить до села Григорівка.

 

Що там буде?

Аби зрозуміти, який вигляд матиме зона відпочинку, ми зробили опитування серед населення, врахували побажання старших за віком жителів і молоді. Люди хочуть там бачити альтанки, пірс для риболовлі, туалет, роздягальню, дитячий майданчик. Але це все не так вже й принципово, головне - наявність чистої води. Ми й надалі націлені звертатись до громадського бюджету, брати участь у грантах, аби нам тільки допомогли почистити водойму.

 

 oly

 

У рамках проєкту передбачена зйомка історико - фантастичного короткометражного фільму. Монтуванням займатиметься спеціаліст, а от зніматимемо ми самі. З цією метою створимо робочу групу із різних верств населення, напишемо сценарій. До створення картини обов'язково будуть залучені місцеві мешканці, які знають історію двох сіл. Фільм поширимо через інтернет, - розповіла Олена.

 

Спільна толока біля «Чехівського» ставка

На місці майбутньої зони відпочинку цими вихідними пройшла толока за участі мешканців двох сусідніх сіл. Замість відпочинку, селяни косили очерет, вирубували кущі, згрібали, носили, прибирали територію та розчищали заїзд для техніки.


Титанічна праця, яку люди виконали просто тому, що їм не байдужа доля своєї громади.
Жителі двох сіл сподіваються, що ідея створення зони відпочинку біля водоймища буде втілена найближчим часом, і до сільських місцин Пологівщини повернеться активне життя.

 

 

 

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

24
Супер
3
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)