Грип цього року буде агресивнішим: інфекціоніст попередила про небезпеку

4 Листопада 2021 14:20  0  1142

Здоров'яГрип цього року буде агресивнішим: інфекціоніст попередила про небезпеку

У минулому епідсезоні грипу майже не було, а ось в цьому році можливий більш сильний спалах цього захворювання. Ситуація не буде катастрофічна, але деяка небезпека все ж є.

 

Про це розповіла провідний київський інфекціоніст Ольга Голубовська на своїй сторінці в Facebook.

 

"Минулий сезон грипу був легким. Власне, його і не було зовсім - за весь час спостереження найнижча захворюваність. Причин кілька: роз'єднувальні заходи, колапс систем охорони здоров'я (низька звертаність за мед. допомогою), антагоністичні взаємодії збудників і т.д. в цьому році, думаю, ситуація не буде настільки райдужною, але і катастрофічною вона теж не буде. Попри на те, що вже є випадки грипу, ситуація в Україні та ЄС відносна спокійна", - розповіла фахівець.

 

Вона зазначила, що зараз домінує вірус грипу типу А (H3N2) і саме такі віруси грипу, а також H1N1 викликають захворювання, яке швидко розвивається у важкий стан. У 2018 році в США від цього типу грипу загинуло близько 80 тисяч осіб.

 

Голубовська нагадала, що в період циркуляції грипу медики повинні ставити діагноз на підставі клінічної симптоматики. Своєчасна постановка діагнозу дуже важлива, оскільки небезпечні штами грипу призводять до погіршення самопочуття і незворотних наслідків вже через 3-5 днів після дебюту клінічних симптомів.

 

"Емпіричне противірусне лікування грипу в періоди спільної циркуляції збудника і SARS-CoV-2 рекомендується в наступних випадках: госпіталізовані пацієнти з респіраторними захворюваннями та амбулаторні пацієнти з ризиком тяжкого перебігу грипу. Противірусне лікування грипу також однаково для всіх пацієнтів з мікст-інфекцією SARS-CoV-2. Треба пам'ятати, що грип - це не COVID-19, незворотні зміни в легенях можуть наступити в терміни від 3 до 5 днів від дебюту клінічних симптомів. Тому й ефективність специфічного лікування максимальна в перші 48 годин, потім – знижується", - підкреслила інфекціоніст.

 

Вона також вказала на те, що вакцинація від грипу показана всім людям у віці від 6 місяців і старше, в пріоритеті – групи ризику.

 

Якщо людина захворіла на коронавірус, то щеплення від грипу потрібно відкласти до повного одужання.

 

Якщо перебіг хвороби легкий, то вакцинуватися після закінчення терміну ізоляції. Вакцинуватися від грипу і COVID-19 можна одночасно – в різні місця, а можна розвести за часом на кілька тижнів.

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

3
Супер
4
Сміх
10
Жах
11
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

Пологи (г.)