8 законів, які вплинуть на життя кожного українця у 2019 році

4 Січня в 07:20  0  1773

На Вкраїні та у світі8 законів, які вплинуть на життя кожного українця у 2019 році

У 2019 році українців чекають нові закони, обійти які не вдасться нікому


В Україні законодавці придумали ряд нововведень, які безпосередньо вплинуть на добробут громадян України. Що ж очікувати українцям від 2019 року?

 

Перерахунок пенсій
Починаючи з січня 2019 року, майже двом мільйонам пенсіонерів, які досягли 65-річного віку, буде проведено перерахунок пенсій.

Йдеться про трудовий стаж чоловіків – 35 років і жінок – 30 років.

 

Згідно з новими нормативами, розмір пенсії для таких осіб не може бути нижчим, ніж 40% мінімальної зарплати.

 

Якщо з 1 грудня мінімальна пенсія становила 1 497 грн, то після нового року мінімум для зазначеної категорії осіб має бути не нижче 1 669 грн. Збільшення становитиме 172 грн.

 

Підвищення мінімальних зарплат
Як відомо, в Україні очікується зростання мінімалки з 3 723 до 4 173 грн. Для мінімальників, крім отримання зайвих грошей, це автоматично означає І скорочення комунальних субсидій.

 

Таким чином, прожитковий мінімум з 1 січня також збільшується – до 1 853 грн.

 

На 30% підвищаться мінімальні оклади в службах Міністерства внутрішніх справ. Самий низькооплачуваний поліцейський буде отримувати 9,2 тис. грн. Найнижчий оклад бійця служби з надзвичайних ситуацій становитиме 9 тис. грн. Мінімальний оклад військовослужбовця підвищується до 10 тис. грн.

 

Програма “Муніципальна няня”
Український уряд з 2019 року пропонує молодим батькам самостійно знайти няню для свого малюка. Держава і місцева влада компенсує частину оплати послуг няні в розмірі 1,5 тис. грн. в місяць.

 

Дана програма призначена для сімей з дітьми до 3-х років, в яких батьки з тих чи інших причин не можуть взяти відпустку по догляду за дитиною.

Варто відзначити і підводний камінь: компенсація буде виплачуватися не щомісяця, а в кінці року.

 

В суді зможе захищати тільки адвокат з ліцензією
З 1 січня звичайні юристи повністю втратили право захищати інтереси громадян у судах: це зможуть робити тільки адвокати з ліцензіями.

 

Експерти оцінюючи нові норми дійшли висновку, що дане ноу-хау призведе до невблаганного зростання ціни на послуги юриста.

 

Нові правила з трансплантації органів
Кожен, хто виявить своє бажання зможе стати донором життєво важливих органів. Крім того за життя людина може документально відмовитися ставати донором після своєї смерті.

 

Якщо ж з якихось причин він не зробив вибір за життя, його прямі родичі зможуть розпорядитися його біоматеріалом після смерті. Цей закон набирає чинності з 1 січня.

 

Секс «по розписці»
Дуже гучний серед громадськості закон.

З 11 січня за вступ до інтимного зв’язку без письмової згоди громадянам загрожуватиме покарання до 5 років позбавлення волі. Треба відзначити, що така інформація була вірусно поширена не офіційними джерелами в соціальних мережах.

 

Чутки були поширені під впливом нового закону  "Про попередження та протидію домашньому насильству”.

 

За версією авторів закону, норматив повинен забезпечити захист членів сімей від різних видів насильства – фізичного, сексуального, психологічного.

 

Наприклад, поліцейські можуть обмежити права кривдника перебувати в житловому приміщенні з жертвою на строк до 10 днів без рішення суду.

 

Відселена особа повинна буде повідомити поліцію про своє нове місцезнаходження і не з’являтися в приміщенні, в якому проживає жертва. За порушення загрожує адміністративна (штраф від 170 до 340 грн), а з 11 січня – кримінальна відповідальність.

 

Також в законі вводиться імператив “добровільної згоди”, а сексуальні дії, вчинені без добровільної згоди партнера, будуть кваліфікуватися як зґвалтування або сексуальне насильство, навіть якщо жертва не мала фізичного опору.

 

Але питання про те, яким чином слід доводити наявність або відсутність згоди, не регламентований. Очевидно, звідси виникло припущення про необхідність давати згоду в письмовій формі.

 

Монетизація субсидій
З 1 січня Кабмін запускає механізм монетизації комунальних субсидій.

 

Субсидія в грошовій формі надаватиметься домогосподарствам, які вперше звернуться за її отриманням.

 

З жовтня монетизація повинна торкнутися всіх одержувачів. Сума субсидій нараховуватиметься безпосередньо на особистий обліковий запис одержувача в банківській установі.

 

Кошти будуть направлятися тільки на оплату комунальних послуг.

 

Подорожчають сигарети
З 1 січня акцизний податок з тютюнових виробів зріс на 20%. Це в свою чергу призведе до подорожчання сигарет. За попередніми оцінками, середня вартість пачки сигарет складе 36 грн.

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

Пологи (г.)