П'ять громад Запорізької області матимуть більше можливостей для розвитку завдяки участі у програмі міжнародної організації. Серед них Гуляйпільська і Пологівська Есть фото

18 Лютого 2021 09:30  0  278

На районіП'ять громад Запорізької області матимуть більше можливостей для розвитку завдяки участі у програмі міжнародної організації. Серед них Гуляйпільська і Пологівська

9 лютого голови громад завітали до Запорізької ОДА, щоб зустрітися з представниками програми USAID DOBRE. Чого очікувати громадам від співпраці з іноземцями, читайте у матеріалі.

 

Голова облдержадміністрації Олександр Старух підписав Меморандум про співпрацю і взаємодію між Запорізькою обласною державною адміністрацією та організацією Global Communities. Заступниця керівника програми DOBRE в Україні Юлія Єсмуханова зустрілась з учасниками проекту.


«Наша основна мета – підтримати громади у процесі децентралізації, щоб вони краще справлялися зі своїми повноваженнями, ефективніше надавали послуги, сприяли розвитку своїх громад, вдало визначали пріоритети, виходячи зі стратегій розвитку, а також залучали мешканців до прийняття рішень. Програма DOBRE планує витратити щонайменше 450 тис. доларів на інфраструктурні проєкти у громадах Запорізької області за умови співфінансування від громад 30%», – наголосила Юлія Єсмуханова.


Учасниками програми USAID\DOBRE стали Веселівська селищна, Гуляйпільська міська, Комиш-Зорянська селищна, Пологівська міська та Широківська сільська територіальна громади. Це дасть можливість громадам покращити свій соціально-економічний розвиток.

 

Візит представників DOBRE до Поліг


В рамках візиту гості оглянули об’єкти громади, по яким заплановано реалізацію проектів з DOBRE – сесійну залу Пологівської міської ради, КНП «Пологівська БЛІЛ» ПМР та стадіон «Локомотив».

 

Представники DOBRE також завітали до Центру надання адміністративних послуг, поцікавилися реєстраційними послугами, які надають спеціалісти центру.


Під час зустрічі з головою та працівниками міськради, представниками депутатського корпусу, бізнесу та Молодіжної ради гості обговорили плани на майбутню співпрацю, питання щодо заходів, які потребують першочергового вирішення на території громади.


В основному співпраця в рамках програми буде реалізовуватися в робочих групах, дискусіях з представниками громади, в навчальних заняттях від експертів. Після визначать основні пріоритетні напрямки у розвитку громади. Найважливіша частина програми – реалізація цих планів.

 

Візит представників DOBRE до Гуляйполя


За рахунок вкладень закордонних інвесторів громади отримають значну допомогу на покращення умов життя. Це і стало мотивацією для голови Гуляйпільської громади Сергія Ярмака взяти участь в програмі.


«Ми працюємо задля розвитку своїх територій, задля благополуччя мешканців нашої громади, тому з нашого боку докладемо максимальних зусиль, щоб наша громада досягла нових вершин у своєму розвитку. А це неможливо без тих знань, без того досвіду, без тієї інфраструктурної підтримки, які надає Програма DOBRE», – коментує голова Гуляйпільської територіальної громади Сергій Ярмак.


Делегати програми DOBRE завітали до Гуляйпільської громади, щоб познайомитись із історичним містом. Для гостей провели екскурсію по нещодавно реалізованим громадським об'єктам:


Дитячий садочок “Сонечко”, де продовжується реконструкція за програмою Президента “Велике будівництво”, скейт - парк, реконструйований стадіон, паркова зона з церковною капличкою, мобільний центр надання адмінпослуг, дорожньо-будівельна техніка, центр культури та дозвілля.


Як зазначає голова громади Сергій Єрмак, це лише частина реконструйованих об'єктів громади.

 

Розширити їх перелік керівництво громади має на меті найближчим часом та сподіваються на всебічну допомогу проєкту DOBRE.


Одним із побажань громади, яка претендує на отримання першого мікрогранту - відкриття 3D кінотеатру в розважальному центрі Гуляйполя. З допомогою експертів та фінансовою підтримкою грантових коштів керівництво Гуляйпільської громади розраховує реалізувати ще кілька великих проєктів, в тому числі туристичні.


Після цікавої екскурсії містом та презентації досягнень громади, Юлія Єсмуханова відмітила позитивну спроможність команди Гуляйпільської громади і її готовність працювати у проєкті та висловила сподівання на їх подальшу плідну співпрацю з партнерами із США.


Довідка
Програма DOBRE працює в Україні з 2016 року у Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській областях. З червня 2020 року географію роботи розширили на три нові області - Запорізьку, Чернігівську та Чернівецьку.


П’ятирічна програма DOBRE виконується міжнародною організацією Global Communities та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Загальний бюджет з розрахунку на одну громаду становитиме 90 тисяч доларів. Кожна громада може розраховувати на втілення від 3 до 5 проєктів за співфінансування закордонних донорів.


Що вже зроблено у громадах за грантові кошти


Шість з половиною тисяч кущів лохини посадять в селі Мала Кам’янка П’ядицької ОТГ. Фінансують вирощування ягід за гроші міжнародної програми USAID DOBRE. Загалом в громаді планують посадити 16 гектарів різних ягідних культур. Вартість такого проєкту – більше трьох мільйонів гривень.


У Лозовій на Тернопільщині діє єдина в Україні шкільна автоматизована обсерваторія. У ній учні спостерігають за планетами, можуть фотографувати космічні об’єкти. Будували обсерваторію за кошти громади та американської програми з децентралізації DOBRE. Створення обсерваторії ініціював вчитель Лозівської школи Михайло Шемеля.


Конструктори для створення програмованих роботів, 3D-принтери, інтерактивні дошки, ноутбуки, акустичні системи - у чотирьох школах Мостівській ОТГ Доманівського району за підтримки Програми Агентства з міжнародного розвитку (USAID) відкрили класи “Інформаційно-освітні простори STEMkids”.


Інклюзивно-ресурсний центр запрацював у Новоукраїнці Кіровоградської області. Там надаватимуть допомогу дітям з інвалідністю. Облаштували його в школі, щоб діти могли безперешкодно відвідувати уроки. На створення центру витратили мільйон триста тисяч гривень.


Це гроші громади та партнерів міжнародного проєкту ”DOBRE”

 

 

 

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

3
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

IMG_8942.jpg

Пологи (г.)