Нещасні випадки, які зареєстровані в липні та серпні сталися при виконанні робіт з підвищеною небезпекою

29 Серпня в 10:56  0  393

На районіНещасні випадки, які зареєстровані в липні та серпні сталися при виконанні робіт з підвищеною небезпекою

Пологівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області звертає увагу роботодавців та працівників на необхідність додержання вимог нормативних актів про охорону праці при виконанні робіт з підвищеною небезпекою.

 

Останні два нещасних випадки, які зареєстровані в липні та серпні поточного року Пологівським відділенням Фонду сталися при виконанні робіт з підвищеною небезпекою.

 

Недосконалість технологічного процесу ремонтних робіт призвела до травмування водія.

 

Водій автотранспортних засобів одного з сільгосппідприємств Гуляйпільського району виконував ремонтні роботи з підвищеною небезпекою, які були пов’язані з переміщенням та встановленням елементу підвіски вантажного автомобіля. Він проводив ремонт без участі слюсаря з ремонту автомобілів, не на спеціально відведеному робочому місці, за відсутності технологічної карти, необхідного інструменту та пристроїв для безпечного його виконання. При цьому працівник не одягнув робочі рукавиці, якими був забезпечений. В процесі роботи виникла необхідність стиснути між собою листи ресори щоб закрутити гайку на стяжному болті. Не маючи спеціальних пристосувань водій вирішив застосувати лом, за допомогою якого створив плече для стискання листів ресори. При натисканні лом вислизнув з упори і працівник з силою вдарив кистю руки з ломом об асфальтоване покриття підлоги, що спричинило травму пальця правої кисті з відривом нігтьової пластини.

 

За результатами розслідування встановлено порушення, допущені як посадовими особами підприємства так і самим працівником. З метою усунення причин настання нещасного випадку комісія з розслідування розробила заходи та довела їх виконання у визначені терміни, а саме:

 

- на роботи з підвищеною небезпекою в автогаражі розробити технологічні карти, які вивісити на робочих місцях та забезпечити їх виконання;

 

- забезпечити виконання ремонтних робіт, пов’язаних із зняттям та встановленням агрегатів двома працівниками за участю слюсаря з ремонту автомобілів на спеціально відведених робочих місцях, які оснащені необхідним устаткуванням, пристроями, та інструментом згідно з технологічною документацією;

 

- провести позачергове навчання та перевірку знань з питань охорони праці завідувачу автогаражем та водіям автотранспортних засобів.

 

Виконання доведених роботодавцю заходів та додержання працівниками вимог інструкцій з охорони праці і застосування засобів захисту дасть можливість в подальшому створити безпечні умови праці при ремонтних роботах в автогаражі та попередити виникнення нещасних випадків. Практичний досвід показує – на робочому місці чи виробничій дільниці, де сталося легке травмування не виключено настання нещасного випадку з більш тяжкими наслідками.

 

Незастосування засобів індивідуального захисту призвело до попадання їдкої речовини в око працівнику.

 

Машиніст насосних установок хімічного заводу, який знаходиться в місті Пологи, з напарником проводили перекачування натрію їдкого з великої ємності в менші за допомогою насосу та рукавів. Один з них здійснював управління насосом, перебуваючи біля його пульту, а інший вставив рукав в горловину пластикової ємності об’ємом 1 м.куб. та при закачуванні рідини контролював її рівень і подавав команди. Ємність була недостатньо прозорою, тому він періодично зазирав в горловину ємності для контролю рівня рідини, при цьому не припиняючи подачу рідини в ємність. Крапля натрію їдкого вилетіла через горловину, в яку був вставлений рукав та потрапила в праве око працівнику, який в цей час зазирав в горловину, перебуваючи без захисного щитка, хоча був ним забезпечений. Після цього призупинили виконання роботи, потерпілий самостійно промив око водою. Він відчув полегшення та продовжував працювати до кінця робочої зміни і про подію майстра не повідомив. Вранці наступного дня відчув погіршення стану здоров’я, про що повідомив керівника цеха, розповів йому про випадок попадання рідини в око при виконанні трудових обов’язків в минулу зміну. При зверненні до лікувального закладу працівнику було встановлено тимчасову непрацездатність. Він 14 робочих днів перебував на лікарняному.

 

Після попадання їдкої рідини в око працівник невірно оцінив ситуацію, яка може призвести до нещасного випадку. Намагаючись приховати факт виконання роботи без засобів захисту він не повідомив керівника про подію, не звернувся до медичного пункту підприємства, чим не виконав вимоги інструкції з охорони праці. Даний випадок показав надзвичайну важливість своєчасної та ефективної первинної медичної допомоги, відсутність якої призвела до того, що дія шкідливого чинника не була своєчасно припинена за допомогою спеціального антидоту та продовжувалася до кінця робочої зміни і по її завершенні, що заподіяло шкоду здоров’ю та призвело до тимчасової втрати працездатності працівника.

 

Як і в попередньому випадку, комісія з розслідування крім невиконання потерпілим вимог інструкцій з охорони праці також встановила недоліки в роботі посадових осіб, які здійснювали організацію робіт з підвищеною небезпекою та контроль за їх виконанням.

 

З метою профілактики виробничого травматизму відділення Фонду пропонує роботодавцям перевірити наявність на підприємстві затвердженого Переліку робіт з підвищеною небезпекою, якщо такі виконуються, перевірити чи охоплює він всі види робіт, які фактично виконуються. Нагадуємо, що для допуску працівників до робіт з підвищеною небезпекою тільки інструктажу з охорони праці недостатньо. Допуск можливий тільки після проведення спеціального навчання і одержання задовільного результату перевірки знань з питань охорони праці, яка проводиться щорічно та оформляється протоколом встановленої форми, що підписується членами комісії з перевірки знань з питань охорони праці підприємства. А новоприйнятим працівникам необхідно також провести під керівництвом досвідченого працівника стажування, допуск до якого та до самостійної роботи оформляється наказами.

 

Просимо роботодавців звернути особливу увагу на додержання вимог Правил охорони праці на автомобільному транспорті та Правил дорожнього руху. В поточному році Пологівським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду у Запорізькій області зареєстровано три випадки дорожньо-транспортних пригод, внаслідок яких було травмовано п’ять працівників, в тому числі один зі смертельним наслідком.

 

Розслідування двох випадків продовжується і на теперішній час, але слід зазначити, що в ході розслідувань були виявлені певні порушення роботодавцем названих вище Правил.

 

Пологівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду у Запорізькій області сподівається на плідну співпрацю з роботодавцями в питаннях профілактики виробничого травматизму та надає консультативну допомогу з питань організації роботи з охорони праці за телефонами (06165) 2-38-60, 2-31-89 або 099-715-73-09.

 

За вказаними телефонами також необхідно повідомляти про нещасні випадки на виробництві згідно з встановленими законодавством термінами.

 

Страховий експерт з охорони праці В. Горобець

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

СТРОЙОПТТОРГ_10_07_18.jpg

oez_robota_16_07_18_3.jpg

 

oez_robota_16_07_18_2.jpg

 

oez_robota_16_07_18_1.jpg

Пологи (г.)