Іоанн Златоуст 26 листопада: чого категорично не можна робити

26 Листопада в 11:16  0  614

АсортіІоанн Златоуст 26 листопада: чого категорично не можна робити

З цього дня починалася пельменна пора

 

Іоанн Златоуст 26 листопада: чого категорично не можна робити

 

Щорічно 26 листопада православна церква згадує святителя Іоанна Златоуста - архієпископа Константинопольського, який жив у 4-5 століттях. Він був одним із трьох Вселенських святителів і вчителів нарівні зі святими Василем Великим і Григорієм Богословом. Про головні заборони цього свята читайте в нашій статті.

 

Іоанн Златоуст 26 листопада: головні заборони свята

 

26 листопада прийнято молитися Іоанну Златоусту про суд над хабарниками і шахраями. Люди вірили, що правильна молитва, промовлена рано вранці, виведе на чисту воду будь-який обман і захистить людину від усього злого. При цьому не можна було проклинати шахраїв, щоб не прогнівити Бога.

святитель Іоанн Златоуст

 

Крім того, в цей день одна із заборон свідчила: "не можна лаятися на Івана, інакше Бог ніколи молитов не почує".

 

У народі про свято говорили: "Скликає зима на Івана Златоустого свою свиту — хуртовини та завірюхи — і дає їм наказ відлиги вгамувати". З цього періоду морози ставали набагато суворіші, все живе завмирало, рослини засипали, а звірі ховалися в нори. "На Златоуста все поле пусте", — відзначали наші предки.

 

Зі Златоуста на Київській Русі починалася пельменна пора. Господині починали робити вареники, які завдяки морозу можна було зберігати на вулиці. Начинки були різними, як м'ясними, так і овочевими. Вся родина збиралася за ліпленням делікатесу. Потім їх зсипали в мішки, в яких зберігали.


Варто згадати, що в часи Київської Русі люди вважали, що мороз – це зле божество, якого звуть Зюзя. У народі його уявляли зморщеним старим величезного росту з довгою білою бородою. До чого доторкнеться він своїм посохом – те вмить на борульку перетвориться.

 

На Івана Златоуста селяни просили Зюзю, щоб він сильно не бушував, не морозив землю і дав людям відпочити від повсякденних турбот і насолодитися зимовими затишними вечорами.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

Пологи (г.)