Католицьке Різдво 25 грудня: що категорично не можна робити

25 Грудня в 09:50  0  1251

АсортіКатолицьке Різдво 25 грудня: що категорично не можна робити

25 грудня католицька церква відзначає Різдво Христове. Це одне з найулюбленіших свят християн, у яке храми проводять урочисті меси, а в родинах прийнято дарувати і отримувати подарунки в спеціальних різдвяних шкарпетках.

 

Рішення про святкування Різдва Христового 25 грудня було прийнято на Ефеському (Третьому Вселенському) церковному соборі в 431 році.

 

Крім католиків, Різдво в ніч на 25 грудня святкують також протестанти: лютерани, англікани, частина методистів, баптистів і п'ятдесятників, а також 10 з 15 помісних православних церков світу, які користуються Новоюліанським календарем.

 

Католицьке Різдво: традиції
У переддень Різдва, ввечері 24 грудня католики відзначають Святвечір – найсуворіший день католицького Різдвяного посту, хоча сам пост – Адвент – у католиків не такий суворий, як у православних.

 

На стіл ставлять 12, бажано пісних, страв. Як і православні християни, католики свою вечірню трапезу починають з куті. Причому до появи першої зірки на небі дорослі не їдять, перекус дозволений тільки дітям.

 

У католиків різдвяна кутя – страва святкова, на відміну від куті у православних, яка у них є поминальносю стравою. Готують кутю зазвичай із зерен пшениці, іноді з рису з родзинками.

 

Що стосується трапези в саме католицьке Різдво 25 грудня, вона починається з пісного хлібу, який ще називається оплаток. А головною стравою на столі вважається запечена індичка.

 

У Різдво католицька церква проводить три різдвяні служби – меси.

 

Перша починається опівночі – Меса Навечір'я Різдва: символізує єдність Отця і Сина. Друга служиться на світанку, вона символізує час появи на світ нового життя з утроби матері. Третя служиться вдень – це символ народження Ісуса в серцях всіх віруючих.

 

Як відомо, в Різдво 25 грудня у католиків прийнято дарувати і отримувати подарунки. А діти з нетерпінням чекають подарунків від Санта-Клауса, який кладе їх в спеціальні різдвяні шкарпетки. Також до свята яскраво прикрашають весь дім.

 

Католицьке Різдво: що не можна робити 24 і 25 грудня

 

До сходу першої зірки в Святвечір 24 грудня не можна обідати, перекус дозволений лише дітям.

 

У саме католицьке Різдво 25 грудня, як і в православне, не можна займатися фізичною працею. Також забороняється шити і займатися рукоділлям. Багато хто вірить, що це загрожує раптовою сліпотою або глухотою.

 

Також існує заборона сідати за різдвяний стіл в ношеному одязі, інакше загрожує невдача. В католицьке Різдво не можна вдягати і чорне, інакше чекати біди.

 

Забороняється у католиків і економити на святі: вважається, що чим більше грошей родина витратить на Різдво, тим більший достаток очікує її наступного року.

 

У свято не можна також лихословити, лаятися і сперечатися, особливо за столом.

 

З давніх-давен на католицьке Різдво заборонялося ходити в ліс на полювання. Говорили, що в це святе свято мисливець може загинути від холоду або стати жертвою звіра.

 

Віруючим також заборонено ворожити в Різдво.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

7
Супер
5
Сміх
5
Жах
4
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)