Виборів в громади 23 грудня - не буде. Наслідки очікувати у 2019-му?

12 Грудня в 09:42  0  1213

АктуальноВиборів в громади 23 грудня -  не буде. Наслідки очікувати у 2019-му?

Піти на місцеві вибори 23 грудня і обрати голову та депутатів новоствореної Пологівської територіально об'єднаної громади - не вийде. Введення воєнного стану призупинило виборчий процес наприкінці 2018 року. Президент України, намагаючись виправити ситуацію, вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроект про проведення місцевих виборів під час воєнного стану. На жаль, тексту даного законопроекту не побачили і до сьогодні.

 

До того ж, існує у виборчому процесі так званий календарний план. Наприклад, до 5 грудня був час на формування тексту виборчого бюлетеню. До 7-го – мали б затвердити склади дільничних виборчих комісій. І так розписаний кожен день підготовки. Тепер цей час — втрачено. Про 23 грудня, як день виборів, можна забути.

 

Здавалось би, вибори можна провести і пізніше, однак проблема криється не лише у даті. В бюджеті країни 2019-го року вже передбачені кошти на розвиток громад. З січня сільські ради Інженерного, Басані, Семенівки і міська рада Поліг, що увійшли до громади, мали перейти на прямі міжбюджетні трансферти з державним бюджетом. Це означає: залишати на місцях більшу частку податків, напряму отримувати освітню та інфраструктурну субвенцію (остання розподіляється на жителів сільської місцевості), тобто жити новою територією з новим бюджетом. Додаткові кошти від субвенцій, а це декілька мільйонів гривень, раціонально було б витратити на ремонт автодоріг від міста до сіл, на ремонти у закладах культури, освіти, соціального обслуговування.

 

Бюджет є, вибори не відбудуться. Як результат: громада не запрацює? Пологівський міський голова Юрій Коноваленко минулого тижня відвідав столицю. Там, разом із десятками представників інших територій, що створили громади, намагалися отримати інформацію про подальші кроки від перших осіб держави.

 

Ми розуміємо, що Кабмін внесе зміни до бюджету і, більш за все, ми будемо вилучені з Додатку № 6 “Про прямі міжбюджетні трансферти”. Тим самим ми будемо приймати бюджет на старій основі.

 

Якими надалі будуть дії Кабміну та Верховної Ради, сьогодні неможливо спрогнозувати. Надія залишається на розроблення певних механізмів по передачі коштів на місця надалі.

 

Чи прийме ВР і Кабмін поправку, щоб після виборів, наприклад, з 2 кварталу нас перевели на міжбюджетні трансферти, не знаємо. Ми сьогодні у міській раді готуємо звернення до Кабміну, до Бюджетного комітету Верховної Ради, Мінфіну з проханням не відтерміновувати перехід на прямі міжбюджетні трансферти, бо так громада втратить рік.

 

На вихід із ситуації сподіваються і експерти з децентралізації.

 

Навіть якщо вибори відбудуться в 2019 році, громади мають отримати фінансові ресурси, тому що для них прочекати повністю 2018 рік і залишитись без додаткових фінансових ресурсів у 2019 році буде надскладним випробуванням, прокоментувала Маргарита Трипольська, консультант з правових питань Офісу реформ Запорізького регіонального відділення Асоціації міст України.

 

Яким буде рішення Києва, поки не зрозуміло, натомість місцевим та сільським радам для прийняття бюджетів залишається все менше часу, орієнтовно тиждень-півтора. Наразі доводиться чекати і сподіватися, що Верховна Рада і Кабінет Міністрів розроблять певні механізми передачі грошей на місця в середині 2019 року. Поки місцеві ради працюватимуть так само, як і у 2018-му - без додаткових фінансів та повноважень.

 

Що ж до призначення нової дати місцевих виборів, про це вголос поки також не говорять. Є попередня інформація, що вони можуть відбутися у середині березня 2019 року або ж разом із президентськими - 31 березня. Є варіант проведення і на початку лютого.

 

Автор: Катерина НІКОЛАЄВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

Пологи (г.)