Державні програми в дії або як допомогти собі самому

18 Червня в 07:56  0  1140

АктуальноДержавні програми в дії або як допомогти собі самому

Ніколи не знаєш, коли спіткає біда. Захворіли самі чи проблеми у найрідніших - не привід опускати руки навіть тоді, коли спеціалісти, на яких покладали надію, розводять руками. У боротьбі за здоров'я найбільше доводиться перейматися через гроші, які часто грають першу скрипку у процесі одужання. Що ж робити тим, у кого немає коштів? Головне - вірити, діяти і не падати духом, вважає пологівчанка Юлія Ротко.

 

Коли серйозні проблема виникли у її неповнолітнього сина, навіть подумати не могла, звідки надійде допомога.

 

 

Років з 12 у мого сина почалися проблеми зі спиною. Спочатку я не надала цьому значення, та сколіоз почав прогресувати. Бити тривогу почала тоді, коли було вже пізно. Пологівські лікарі встановили діагноз - сколіоз четвертого ступеня, викривлення хребта сягало 79 відсотків. Лікуванню це не підлягало, нам лише запропонували оформити групу інвалідності. Я не могла і не хотіла миритися з вироком. Юнак, якому щойно виповнилось 14 років, приречений бути інвалідом, це просто жах. Коли дізналась про можливість оперативного лікування хвороби і запитала про це лікарів, з мене тільки посміялися, мовляв, вам такої суми за все життя не назбирати. Тверезо оцінюючи власне матеріальне становище, я розуміла, що змінити ситуацію може лише диво. Я одинока мати, на руках - шестимісячний малюк, не маю можливості заробляти і не отримую підтримки з боку родичів. Та миритися з реальністю материнське серце не могло. Почала молитися за здоров’я свого сина. Моєю метою став збір коштів на операцію, яку могли зробити лише у столиці. За фінансовою допомогою зверталась до місцевих депутатів, але це були сльози у порівнянні з необхідною сумою.

 

Через Газету дізналась про прийом народного депутата Вадима Кривохатька, який проходив у рідному селі. Записалась на зустріч, розраховуючи на фінансову допомогу. В особистій розмові з народним депутатом розповіла про проблему, а він відразу запропонував зробити сину безкоштовну операцію у клініці “Охматдет “ у Києві. Це була відповідь на мої молитви. Правду кажучи, таке рішення для мене стало несподіванкою, але такою приємною і бажаною. Тоді я навіть розплакалась.

 

Депутат написав офіційне звернення до “Охматдету” з проханням хірургічного лікування Кирила за рахунок фінансування з державної програми. Формальними справами займались помічники депутата, телефоном тримали нас у курсі. Ми ж з сином здавали необхідні аналізи і збирали заключення спеціалістів у нашій лікарні. Минув лише місяць, як підійшла наша черга на операцію.

 

Складну операцію тривалістю дев'ять годин син переніс добре. У лікарні перебував ще місяць допоки його повністю поставили на ноги. Спеціалістам вдалось вирівняти його хребет на 62 відсотки.

 

Знаю, що лише сама структура, що вживалася у хребет, за словами лікарів, коштує 125 тисяч гривень, не кажучи про все інше. Та нам обстеження і операція абсолютно нічого не коштувала. Лише деякі ліки на реабілітацію після операції купували за власні кошти. Це пару тисяч гривень. З того моменту минуло шість місяців, син почувається добре, живе повноцінним життям.

 

На власному досвіді впевнилась, що державні програми діють. Для того вони і приймаються владою аби покращити наше життя і вирішити проблеми людей. Тим, хто опинився у скруті, не потрібно зупинятися, варто стукати у всі двері.

 

Ще одна історія взаємодії влади і звичайного пацієнта також вселяє надію.

 

Анатолій Гора довгий час погано себе почував. Часті звернення до місцевих медичних спеціалістів не давали результату. Причини поганого самопочуття встановити ніяк не вдавалось. На прохання пацієнта дати направлення на обстеження до обласної лікарні лікарі не бачили необхідності.

 

Фінансів, щоб звернутися до приватної клініки, чоловік не має. За віком - 58 років, на роботу не беруть, тому і ледь зводить кінці з кінцями, що вже говорити про платне обстеження чи лікування. Час минав, а його самопочуття погіршувалось, одна надія - допомога від держави.

 

За порадою знайомих, дізнався номер Урядової гарячої лінії. Чоловік говорить, що вдалося додзвонитися протягом місяця. Був наполегливим, тому домігся результату. Після звернення на Урядову гарячу лінію отримав письмову відповідь і офіційне запрошення до Запорізької обласної клінічної лікарні на безкоштовне проходження комплексного обстеження та встановлення діагнозу. Обстеження та лікування буде проводитись за бюджетні кошти в межах бюджетного фінансування, йшлося у офіційному листі.

 

Днями Анатолій пройшов повне обстеження, отримав консультацію найкращого обласного спеціаліста і готується лягти до стаціонарного відділення обласної лікарні аби пройти повний курс медикаментозного лікування.

 

 

Для мене це відповідь з неба, бо за мого скрутного становища розраховувати на лікування не було можливості. Я просто не змирився з ситуацією, а шукав варіанти вирішення, розповідає чоловік.

 

Це лише кілька історій позитивного вирішення, здавалось би, безвихідних ситуацій. Насправді таких набагато більше. І справа не у перевагах державних програм, а у людях, сповнених віри і наполегливості, які досягають благородної мети.

 

Довідка:

Урядова «гаряча лінія» – механізм для взаємодії Уряду з громадянами, що дозволяє оперативно вирішувати проблемні питання, які порушуються у зверненнях громадян, а також удосконалювати роботу органів виконавчої влади з урахуванням громадської думки.

 

Звернення приймаються працівниками Урядового контактного центру за допомогою засобів телефонного та електронного зв’язку і надсилаються органам виконавчої влади відповідно до компетенції, Секретаріату Кабінету Міністрів для вирішення порушених у них питань по суті, надання відповідних роз’яснень.

 

Урядова «гаряча лінія» 1545 працює цілодобово

 

Дзвінки на урядову «гарячу лінію» 1545 з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.

 

Богдана БАЛИЦЬКА

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

12
Супер
0
Сміх
1
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...

 

Пологи (г.)