Свято Петра і Павла: традиції і заборони

12 Липня в 10:03  0  1482

АсортіСвято Петра і Павла: традиції і заборони

В цей день жінкам не рекомендують займатися домашніми справами

 

12 липня 2019 року православні відзначатимуть День святих Петра і Павла. Саме так повністю називається свято Петра і Павла, яке в народі називають Петрів день. Петра і Павла - це християнське свято на честь двох апостолів і учнів Ісуса Христа, які загинули мученицькою смертю.

 

Обидва апостоли померли 12 липня в Римі в 67 році після Різдва Христового мученицькою смертю. Апостола Павла обезголовили мечем, а апостола Петра розіпнули на хресті вниз головою.

 

Петра і Павла 12 липня: чого не можна робити

 

Вважається, що апостоли Петро і Павло протегують рибалкам, але купатися в цей день не рекомендується. Хоча жінки намагаються приготувати страви з риби, щоб в їхній родині панувала атмосфера миру і любові. У цей день рибалки традиційно молилися святим, освячували воду і вмивалися джерельною водою.

 

На свято Петра і Павла господаркам не рекомендується займатися домашніми справами: прасування, прання і прибирання будинку краще перенести на інший день. Краще на Петра і Павла влаштувати святковий сімейний обід. Але краще не затівати застілля з надмірним споживанням алкогольних напоїв, адже потрібно проявити повагу до релігійного свята.

 

Впродовж усього дня Петра і Павла не слід лаятися, мислити про погане або бажати щось погане довкіллю. Вранці на Петра і Павла слід відправитися на службу і помолитися.

 

Згідно з народними повір'ями, на день Петра і Павла не можна давати або брати щось у борг.

 

Вважається, що на свято Петра і Павла не можна ходити до лісу, бо всі звірі в цей час стають дуже агресивними і можуть напасти.

 

На день Петра і Павла не можна їсти овочі та фрукти нового врожаю. Згідно з однією з народних прикмет, це може призвести до поганого врожаю в майбутньому році.

 

Не можна на свято Петра і Павла поратися на городі або у саду. Працювати не забороняється, але все ж сьогодні варто замінити важку фізичну працю дбанням про духовне.

 

Подружжю настійно рекомендується утриматися від інтимної близькості.

 

На Петра і Павла православна церква таїнство вінчання не проводить.

 

Традиції дня Петра і Павла

 

У п'ятницю, 12 липня, можна їсти все, що завгодно – обмежень немає. А ось алкоголем у цей день зловживати заборонено.

 

У храмах вранці проводять Божественну літургію, де прославляють святих апостолів. У цей день треба молиться за благополуччя близьких.

 

Після церкви зазвичай ходять в гості до близьких, влаштовують сімейні застілля або пікніки на природі. В меню переважають страви з риби та сиру.

 

Також у цей день прийнято зустрічатися з похресниками і хресними батьками.

 

Національне блюдо в багатьох регіонах України – сирні мандрики, так як це було головною їжею апостолів під час їх мандрів по світу.

 

Все, що залишається на столах після трапези – це частування для покійних близьких.

 

Молодь на Петров день гуляє в полі, збирає букети квітів і ходить на річку зустрічати світанок.

 

Вважається, що джерельна вода в такий день націлена лікувальними властивостями і нею потрібно вмитися.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

19
Супер
1
Сміх
1
Жах
1
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)