Чим загрожує скорочення бригад “швидкої” на Пологівщині ?

3 Травня в 09:34  0  1243

На районіЧим загрожує скорочення бригад “швидкої” на Пологівщині ?

У зв'язку зі стартом другого етапу медреформи всі заклади охорони здоров'я перейшли на іншу систему фінансування. В результаті - в 2020 році недофінансування Запорізького обласного центру екстреної медичної допомоги склало 67 млн грн. Це може призвести до зменшення кількості медичних бригад і скорочення кадрів.

 

Наразі всі заклади охорони здоров'я фінансуються через Національну службу здоров'я за договорами на конкретні медичні послуги. Під час аудиту, який був проведений Національною службою здоров'я, з 1600 медичних установ, які уклали договори, 984 лікарні мають дефіцит - зменшення фінансування від 10 до 50% у порівнянні з минулим роком. Торкнулося це і Запорізького обласного центру екстреної медичної допомоги, до якого належить і Пологівське відділення екстреної медичної допомоги.

 

Якщо ситуація не зміниться, під скорочення потраплять бригади "швидкої" в сільській місцевості, районах. Через брак фінансування у Запорізькій області будуть скорочені 30 бригад «швидкої» зі 145, заявили в Департаменті охорони здоров’я Запорізької області. Інформація викликала хвилю обурення серед пологівців: люди бояться залишитися без невідкладної допомоги.

 

Чи справді медична реформа загрожує занепадом екстреної допомоги, запитали Тетяну Гурську, завідуючу Пологівським відділенням екстреної медичної допомоги:


Інформація про оптимізацію роботи бригад швидкої допомоги поки що тільки подана до департаменту ОЗ. Яким шляхом це будуть вирішувати, поки незрозуміло. Як варіант, може бути скорочення кількості бригад або скорочення робочих годин з метою економії коштів. Де і коли пройде скорочення, обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф нас не інформував. Але директор центру пообіцяв, що нікого з фізичних осіб не будуть скорочувати.

 

Зараз всі виїзні бригади продовжують працювати у звичному режимі.

 

Загалом Пологівський район обслуговують шість бригад швидкої допомоги. Це два пункти постійного базування у селі Тарасівка і Федорівка. Там працюють по одній бригаді і обслуговують найближчі до них села. У місті Пологи - ще три бригади 24/7 і одна - щодня з 16.00 по 8.00 та у святкові дні цілодобово.

 

У випадку скорочення збільшиться навантаження на бригади фельдшерів, можливе запізнення карет швидкої допомоги за адресами, оскільки в сільській місцевості збільшиться зона обслуговування в радіусі 30-40 км.

 

Після впровадження медичної реформи відчується і дефіцит у коштах, впевнені медики.

 

Вже з квітня фінансування нам надходить з Києва, а не з бюджету області, як це було раніше,- говорить Тетяна Миколаївна. - Коли отримаємо зарплатню за квітень, буде зрозуміло, збереглися надбавки фельдшерам чи залишили голу ставку. В таких умовах складно буде зберегти штат спеціалістів у повному складі.

 

Проблема з недофінансуванням дійсно існує, але керівництво запевняє, що кадри скорочувати не збирається, - повідомляє прес-служба Обласного центру екстреної медичної допомоги. Адміністрація Центру проводить переговори з Запорізькою обласною радою та з НСЗУ щодо вирішення цього питання. В області продовжують працювати 154 бригади швидкої допомоги відповідно до штатного розкладу, є обмеження на сумісництво і заступництво.

 

В свою чергу працівники швидкої медичної допомоги Запорізькій області звернулися до президента Володимира Зеленського, прем'єр-міністра Дениса Шмигаля і міністра охорони здоров'я Максима Степанова з проханням втрутитися і не допустити скорочення бригад «швидких».

 

Працюючи в умовах пандемії, борців на передовій лякає не стільки небезпека перед коронавірусом, як зниження зарплатні, яке через реформу, за словами медиків, неминуче. Чи готові будуть працівники швидкої за копійки ризикувати власним життям заради порятунку інших - питання риторичне.

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

4
Супер
2
Сміх
24
Жах
55
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)