Ринки відкрили - проблеми залишились: що турбує пологівських торговців?

20 Травня в 09:31  0  1507

Події містаРинки відкрили - проблеми залишились: що турбує пологівських торговців?

Після послаблення карантину міська влада дала “вільну” торговцям пологівських ринків. Ледь витримавши вимушені канікули, підприємці з новими силами та товарами стали за прилавки. Та цей факт не надовго знизив градус невдоволення. Обурюють продавців незручні правила карантинного бізнесу: відсутність відкритого доступу до торгових рядів, екран із захисної плівки на прилавку, обмежена кількість покупців та інше. Відсутність пасажирських перевезень бентежить найбільше, “працювати працюємо, та звідки ж брати прибуток”, бідкаються торговці.

 

Виторги мінімальні, умови екстремальні, терпіння на межі - так окреслюють свою сьогоднішню працю торговці ринків. І якщо продуктові ряди більш-менш заповнені покупцями, то промисловий ринок пустує. Однією із причин слабкої торгівлі називають відсутність перевезень по місту та району.

 

“Людям просто нічим дістатися до ринку, щоб скупитися. Винаймати автомобіль, щоб їхати із села до міста дорого, всі чекають поки пустять маршрутки. В основному пологівці продовжують скуплятися у супермаркеті, бо він працює повний день і вимоги до продавців там лояльніші. Виконуємо всі умови, необхідні для роботи ринків, а дохід отримуємо мінімальний. Кому це вигідно і скільки ще так продовжуватиметься?”- бідкається Світлана, продавець “Хитрого” ринку.

 

Коли дадуть зелене світло стометрівці?
Без роботи залишаються і працівники так званої “стометрівки”(площа у бік парку Залізничників). Торговців звідти прибрали з моменту введення карантину. До сьогодні вони не працюють. Декому вдалось знайти місце в рядах “Хитрого”, але й такий факт не влаштовує “стометрівців”. Очевидно, вигідне місце втрачено?

 

З проханням про відновлення торгівлі по Єдності підприємці ватагою рушили до міського голови.

 

“За умови зняття карантинних обмежень з 22 травня плануємо відновити торгівлю на стометрівці. Це стане можливим у разі прийняття урядом дозволу на торгівлю тимчасових місць виїзної торгівлі. Те ж стосується торговельних точок, розташованих біля залізничного мосту, площі Привокзальної, по вулиці Східній, Магістральній, Стадіонній, Історичній, Східній, Дружби, мікрорайону Пологи-5.

 

Відновлення руху громадського транспорту також планується з 22 травня. Поки по місту продовжують курсувати спецрейси. В автобусі їхати може кількість пасажирів, що відповідає кількості сидячих місць в транспорті. Не варто забувати про заборону проїзду громадян віком старше шістдесяти років в період карантину”, - прокоментував Юрій Коноваленко.

 

Торгівлю можуть не відновити?
Стосовно торгівлі саме на цій території між депутатами міської ради давно йдуть суперечки: одні вважають, що пологівцям варто давати можливість заробити, а інші переймаються про небезпеку здоров'ю громадян через розташування прилавків на проїзній частині. Попри дозвіл на торгівлю, який депутати прийняли більшістю голосів, знайшлись готові оскаржити це рішення у суді.

 

Так на сайті Пологівської громади з’явилося оголошення про оскарження рішення Пологівської міської ради від 24 січня 2020 р. № 31 «Про впорядкування дрібнороздрібної (виїзної) торгівлі сільськогосподарською продукцією в місті Пологи».

 

За позовом депутата міської ради Олександра Деркача до Пологівської міської ради про визнання протиправним та нечинним рішення міськради відкрита адміністративна справа і перебуває у провадженні Запорізького окружного адміністративного суду.

 

Попередній розгляд справи у суді пройшов 14 травня, остаточне рішення ще не ухвалене.

 

Депутат пояснює: його дії - реакція на прохання виборців, які не задоволені стихійною торгівлею у місті.

 

Допоки питання стометрівки вирішується у кабінетах, підприємливі пологівці вже встановлюють намети і розпочинають торгівлю овочами.

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

7
Супер
6
Сміх
5
Жах
15
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)