День Василиска 4 червня: чого категорично не можна робити

4 Червня в 06:49  0  1308

АсортіДень Василиска 4 червня: чого категорично не можна робити

Народне свято Василиск відзначається 4 червня (за старим стилем – 22 травня). У Православної церкви 4 червня вшановується святий мученик Василиск Команський. За народним повір'ям, у цей день вилуплюється з півнячого яйця вогненний цар-змій Василиск. Починається русалчин тиждень.

 

Цей день у народі присвячували Василиску — так називалася міфічна істота з головою півня, тулубом і очима жаби і хвостом змії, іноді його зображували у вигляді дракона. У Середні століття таких тварин вважали реально існуючими. Казали, що вони мають отруйні ікла і кігті і, більш того, здатні вбивати одним лише поглядом.

 

В народі вважали, що Василиск у цей день вилуплюється з яйця, яке 15 січня зніс семирічний півень, і яке висиділа жаба. Впізнати таке яйце, якщо воно раптом з'явиться в курнику, легко: воно ідеальної кулястої форми і покрито не шкаралупою, а лускатою шкірою. Втім, наші предки перестраховувалися і напередодні передбачуваного народження монстра всі знайдені яйця варили круто.

 

4 червня намагалися не займатися ніякими справами — ні в полі, ні в городі. Говорили, що з усього посадженого в цей день вродять лише полин та волошки: «Не сіяли, не орали — страшний день перечікували, щоб поля не засмітилися, волошки не вродили». Тому день присвячували клопоту по будинку. У дівчат на Василиска був свій звичай. Вони плели вінки з березових гілочок і кидали в річку: якщо вінок не тонув — це віщувало щастя.

 

У цей день обов'язково ходили слухати співи солов'я, вважали, що «хороший ранок з пісень птахів розпочинається». Після вже поспішали по своїх справах. З дня Василиска на ловлю соловейків та інших співочих птахів виходили численні мисливці. Досвідченим птицеловам легко вдавалося полювання на птахів, тому що вони добре знали всі пташині звички. Дорожче всього цінувалися птиці, здобуті в лісі в Солов'їний день, під заступництвом святого мученика Василиска.

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

4
Супер
2
Сміх
2
Жах
1
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...

 

Пологи (г.)